This user account status is Approved

This user has not added any information to their profile yet.

AfB Slovakia s.r.o.
Renovácia a predaj použitej výpočtovej techniky

AfB je najväčším neziskovým IT-podnikom v Európe, ktorý pôsobí v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Francúzsku a na Slovensku. Od roku 2004 sa AfB špecializuje na preberanie vyradeného hardvéru od spoločností a verejných inštitúcií. Po zadokumentovanom vymazaní dát a zrepasovaní ich opätovne uvádza na trh. Ako sociálny podnik zamestnáva ľudí so zdravotným znevýhodnením (50-70% zamestnancov). Primárnym cieľom popri remarketingu výpočtovej techniky je práve vytváranie pracovných miest pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. V rámci podmienok sociálneho podniku je 100% zisku reinvestovaného naspäť do spoločnosti. Skĺbenie dvoch najvýznamnejších rozmerov našej činnosti, teda ekologického prínosu a podpora zamestnanosti ľudí so zdravotným znevýhodnením z nás robí jedinečný podnik v oblasti IT na slovenskom trhu. Našim partnerom ponúkame množstvo riešení starostlivosti o ich použitý hardvér, od zberu, cez certifikované mazanie dát, až po ich odpredaj zamestnancom a podporu neziskových spoločností a organizácii, či charitatívnych projektov podľa ich výberu.

Aktivity v oblasti obehového hospodárstva

Ročne spracováva skupina AfB viac ako 450 000 zariadení, 60% z nich sa darí opätovne uviesť na trh. Ročne sa takto pomocou zhodnotenia a predaja použitého tovaru v porovnaní s novým tovarom ušetrí až 33 900 ton CO2, 242 mil. litrov vody a 130 300 MWh primárnej energie. Údaje o vplyve na životné prostredie sú dokladované na základe štúdie o posudzovaní životného cyklu, ktorú pre AfB vypracovala spoločnosť myclimate. AfB na základe tejto štúdie vyčísľuje environmentálny prínos aj pre svojich partnerov, od ktorých odoberá použitú výpočtovú techniku. Takýto CSR certifikát obsahuje okrem údajov o šetrení prírodných zdrojov aj údaje o sociálnom prínose, teda počte zamestnancov, ktoré mohla spoločnosť vďaka partnerovi prijať.

Na Slovensku nie, procesy sú v rámci celej spoločnosti certifikované v Nemecku podľa ISO 14001.

AfB si stanovila cieľ do roku 2025 ušetriť 200 000 ton CO2, 300 000 ton surovín (prepočítané na hodnoty železa) a 600 000 MWh primárnej energie.

sk_SKSK